Ev Temizliği Yaparken En Pratik Bilgiler

Ev Temizliği Yaparken En Pratik Bilgiler

Hanımlar, Beyler ev temizliğini kısa sürede bitirip kendinize daha fazla zaman ayırmak istemez misiniz? İşte sizlere vereceğimiz en pratik bilgiler ile birlikte artık ev temizliğini en kısa sürede bitirip evinizi tertemiz hale getireceksiniz. Evet işte hemen sizlere ev temizliğinde en çok vakit harcanan noktalarda pratik bilgiler;

Ocak ve Yağlı Yüzeyler: Sirke ve Tuz

Yağlı yüzeyleri temizlemek en zor ve sıkıcı noktalardan biridir. Ancak en iyi yüzey temizleyiciler yerine kendiniz hazırladığınız sirke ve tuz karışımını kullanarak yağlı ve ocağınızı kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bu karışım sadece yağları yüzeyden hemen akıtmaz ayrıca parlaklık sağlamaktadır.

Fırın ve Mikrodalga için Limonlu Su

Fırın ve mikrodalgaları zamanla ne kadar silsek bile içerisinde yağ, kir ve kokular kalmaktadır. Bu sebepten dolayı ise bu durum bazen rahatsız etmektedir. Bu durumun çözümü doğal olarak hazırlamış olduğumuz limonlu suyu fırının içine koyup 3 ile 4 dakika arasında ısıtmak olacaktır. Limonlu su buharı ile kalıntı hale gelmiş bütün yağ, kir ve kokular çözülecektir.

Mobilyalar için Çok Farklı Karışım

Mobilyalar zaman içerisinde matlaşmaya başlar. Bu sebepten dolayı bir çok kişi onları parlatmak ister. Bu sorunu 1 tane limon suyu ve 1 kaşık zeytinyağı karışımı ile üstesinden gelebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz karışımı mikrofiber bez ile mobilyalarınınız üstüne sürdükten sonra 1 ile 2 saat arasında bekleyin. Daha sonra ise yine temiz bir bez ile ovalayıp temizleyiniz. Karşınızda pırıl pırıl mobilyaları görün.

Tıkanmış Lavabo ve Gider Kokularına Kesin Çözüm

Lavabolar ve giderler zaman içerisinde tıkanıp hem sular gitmemesini sağlar hem de çevreye kötü kokular yayılmaya başlar. Bunun çözümü çok basit olmakta olup düzenli yapıldığında köktü kokudan kesin olarak kurtulmaktadır. Bunu yapmak için 1 sirkeyi güzel bir şekilde kaynattın sonra içerisine iri kaya tuzlarından atıp bir süre beklendikten sonra tıkalı veya koku gelen giderlere dökülür daha sonra biraz bekledikten sonra arkasından bir litre daha kaynar su dökün su ile gitmesini sağlayın. Artık lavabo ve giderleriniz tertemiz olacaktır.

 

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.