Neden .us Domain ?

us domain

Neden Us Domain ?

Com ,Org veya Net duruken neden .Us domain ? çünkü webfaresin’in diğer uzantıları alınmıştı :D Şaka bi yana .us uzantısını seçmenin bir çok nedeni var aslında. Us domain aldık diye Amerikanın sempatazanı falanda değiliz :D

Bir kaç yerde okudum .us domainler daha hızlı indexleniyor ve google tarafından daha çok seviliyormuş. Şimdi söyle bi bakarsak google bi amerikan sitesi , us domainlerde amerikan uzantısı olduğuna göre google’nin bu domainleri sevmesi gerekiyor. Google’yi bir Türk ailesi olarak düşünelim, sizde bir Türk ailesisiniz. Doğal olarak google sizi bağrına basacak ve diğerlerinden daha fazla sevecek. Her yerde bu böyledir aslında. Kendi ırkından, kendi semtinden olan insanları diğerlerine göre daha çok seversin. Com, org ve net domainlerin yeri ayrı zaten. Onlar artık globalleşmiş domainler. Herkes tarafından bilinir.

Amerikaya internetin başkenti diyebiliriz. Bütün büyük sistemler orada, datacenterlar, sunucular vs. e doğal olarak internet kullanan kişi sayısı fazla yani hit alacağınız büyük bi potansiyel var. Her ne kadar site Türkçe olsa da Google translate eklentisi kurarak siteyi globalleştirebiliriz. Çoğu webmaster uzantının önemli olmadığını savunur. Bence etkisi vardır. En başta verdiğim örnek yeterlidir bence bu kanıya varmamda. Webmaster forumlarının çoğunda .us domainlerin hızlı indexlendiği yorumları var.

Us domainler ingilizce içerik için olduğundan google daha fazla bot yollar ve konular hızlı indexlenir. Backlink de yaptığınız takdir de .us domainle iyi yerlere gelebileğimize inanıyorum. Çok fazla bir etkisi yok tabiki domain uzantısının üst sıralara çıkmada ve indexlenmede. Önemli olan özgün içerik + backlink + yıllanmış bir site :)

Gecenin 3′ünde yazdığım bu makalede burada sona eriyor bidahaki makalede görüşmek üzere :D

7 yorum

  1. Uzun süre .us uzantı kullandım lakin .com uzantının yerini hiç biri tutamıyor hocam. Lakin keywords kelime yakalarsanız ve içerek yazılarınız özgünse google de sıralamada yükselmeniz için hiç bir engel yoktur.. Kolay gelsin

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.