Telegram WhatsApp Alternatifi Olabilir mi ?

Mobil uygulamalar ve girişimler çığ gibi büyüyor. Eskiden sms miktarları paket seçimlerinde gayet etkiliyfi ama son çıkan internet üzerinden mesajlaşma bu paketlerı bitirdi. En son Whatsapp’ın 19 milyar dolara Facebook tarafından satın alınması bu tür uygulamaların önemini ve popülerliğini artırmış durumda. WhatsApp‘ın mevcut rakipleri Line ve WeChat’in yanına birde Telegram eklendi.

Marketlerde büyük bir ivme yakalayan Telegram son günlerde kulaktan kulağa dolaşıyor. Gizliliğin önemli olduğu günümüzde açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir uygulama olarak karşımıza çıkan Telegram günde 5 milyon yeni üye ile oldukça başarılı olduğunu da göstermiş oldu. Telegram yapımcıları şifrelenmiş mesajların kırılamayacağını iddia ediyorlar ve kıracak kişiye 200 bin dolar ödül bile belirlemişler.

Ücretsiz,bulut altyapısı,açık kaynak oluşu güvenlik ve limitsiz mesaj ve dosya gönderimi ile oldukça kullanışlı bir uygulama ve kısa zamanda WhatsApp’a rakip olacak gibi. Açık kaynak olmasından dolayı API’leri kullanılarak şimdiden Mac ve Windows için masaüstü sohbet uygulaması bile oluşturulmuş. Yani mobil uygulamadaki konuşmanıza Telegram’ın masaüstü sürümleri ile devam edebileceksiniz. Dosya göndermelerde dahil. Telegramı indirmek için aşağıdaki platform ve linklere bakabilirsiniz.

4 yorum

  1. BELKİ OLUR AMA ZOR WATSAP UZUN SÜREDİR KULLANDIĞIMIZ BİR PROGRAM KOLAY KOLAY VAZGEÇİLMEZ SİZ VAZGEÇSENİZ BİLE MÜŞERİLERİNİZ KULLANDIĞI İÇİN SİZ DE KULLANMAK DURUMUNDA KALIRSINIZ ÇÜNKÜ MÜŞTERİ KAYBETMEYİ KİMSE İSTEMEZ …

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.