Ücretsiz Sayaç Servisleri

sayaç servisleri
sayaç servisleri

Bütün site sahiplerinin kullanması gerektiğini düşündüğüm şeylerden biridir sayaçlar. Sitenize giren ziyaretçi sayısını, nerden gelmiş, hangi browser’ı kullanıyo, kaç dakika sitemde durmuş gibi sorularınızın cevabını ücretsiz sayaç servislerini kullanarak bulabilirsiniz. Bu yazımda ücretsiz olarak sayaç hizmeti veren güvenilir ve popüler siteleri tanıtacağım.

yandex logosu
Yandex.Metrica

Ruslar Tarafından kurulan yandex arama motorunun bir hizmetidir,Gayet başarılı ve stabil sayım yapmaktadır ,Google sayaçlarına alternatif olabilir gelen ziyaretçileri  mobil,web,yaş ortalması ve cinsiyet gibi kategorize etmektedir sitenize eklenilen kod ile açılış hızına bir zarar vermemektedir zaten arama motorunun bir hizmeti olduğu için hız’dan yana sorun teşkil etmez,Kolay kullanımı ve anlaşır panelleri vardır rus kökenlide olsa Türkçe desteği tabikide bulunur tavsiye ederim

 

say.ac sitesi logo

Say.ac
Yeni yeni parlayan sayaç sitelerinden birisi. Anlık ziyaretçi takibi yapması önemli özelliklerinden. Popüler sayfalarınızı ve refererleri göstererek en çok hangi kelimeden ziyaretçi geldiğini, en çok hangi sayfanıza tıklandığını görebiliyorsunuz. Saatlik ve günlük ziyaretçilerinizi listeler. Hangi kelimeden hangi sayfanıza tıklandığını dakika dakika göstererek sitenize yön vermenizde kolaylık sağlar.

google arama motoru

Google Analytics
İçinde google kelimesi geçtiği için en çok önerebileceğim sayaç budur. Trafik kaynaklarını grafiğe dönüştürerek rahatça kontrol edebiliyorsunuz ve anahtar kelimenizden gelen ziyaret sayısını, ziyaret yüzdesini hesaplıyor. Sayfalarınızın görüntelenme sayısını, sayfada geçirilen ortalama süre, hemen çıkma oranı gibi diğer sayaçlarda bulunmayan ek özellikleri var. Trafiğin nereden geldiğini, kaç kişinin ziyaret ettiğini yüzdeleriyle ve grafiklerle göstermesi büyük kolaylık sağlıyor. Bir tek kötü yanı var o da analytics kodu sitenizi biraz yavaşlatıyor. Geri kalan bütün özellikler on numara. Google analytics’i kullanabilmek için google hesabınızın olması gerekiyor.

Ek olarak anlık ziyaretçilerinizi sitenizde göstermek için whos.amung.us’u öneririm. Gerçek zamanlı istatistikleri göstererek anlık olarak sitenizde kaç kişinin olduğunu, hangi sayfaya baktıklarını ve hangi ülkeden geldiğini görebiliyorsunuz.

Bunların haricinde anlık olarak yada html kod paylaşımı yapan sitelerdede ziyaretçi sayaçları vardır bu kodlara itibar etmeyiniz o tür sayaçlarda bir kullanıcı sayfayı her yenilediği sanki bir kullanıcı daha gelmiş gibi sayaç bir fazla gösterir sadece kendinizi kandırmış olursunuz ve o sayaçların kodlarına nofollow dahi olsa paylaşılan sitelerin backlink kodları bulunmaktadır eğer kodlama bilginiz yoksa web sitenizin için istemsiz bir link çıkışınada sebep olmuş olursunuz yukarıda verdiğim 3 sayaç ençok kullanılan tercih edilen ve sayımlarının güvenilir olduğunu kanıtlamış araçlardır tüm ziyaretçilere bol hitler dilerim 🙂

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.