WordPress Sitenizdeki Zararlı Kodları Tespit Eden 5 Eklenti

Açık kaynak kodlu olan WordPress, bu nedenle güvenlik önlemi alınmadığı durumlarda hackerlar tarafından hedef haline gelmektedir. Pek çok site sahibinin farkında olmadan sitelerin footer alanlarına linkler yerleştirerek kendi sitelerini sıralamada yükseltmeye çalışan kötü niyetli kişilerin izlerini artık takip edebilirsiniz.
Sitenizde bulunan tüm zararlı kodları eklentiler ile sitenizi tarayarak bulabilirsiniz.

İşte sitenizdeki zararlı kodları tespit edebileceğiniz 5 eklenti;

1.Sucuri Security – Auditing, Malware Scanner and Security Hardening

WordPress sitenize malware ve güvenlik açıklarına yönelik tarayacak olan bu eklenti ile pek çok aracı da içinde bulunduruyor. Ayrıca istenildiği takdirde güçlü bir Firewall eklentisi haline de dönüşebiliyor.

2.Anti-Malware and Brute-Force Security by ELI

Sisteminizde bulunan virüs ve zararlı yazılımları tespit edebilen Anti-Malware ile temiz bir siteye sahip olabilirsiniz. Hızlı, tam tarama ya da bölgesel tarama yapabileceğiniz bu eklenti ile otomatik olarak zararlıları sitenizden yok edebilirsiniz. Ayrıca sitenize karşı yapılan Brute ataklara karşı da güvenlik sağlayan bu yazılım ile sitenizin sunucusuna yapılan bu atakları engelleyebilirsiniz.

3.WP Antivirus Site Protection

Sitenizde size zararlılara karşı yardım edecek ve bilgilendirme sağlayacak bir eklenti arıyorsanız WP Antivirus Site Protection’u denemelisiniz. Sitenize yüklenen her dosya ve resmi tarayarak güvenlik incelemesi yapan bu eklenti, olası risk ve güvenlik açıklarına karşı anlık mail bildirimi sağlıyor.

4.AntiVirus

AntiVirus

 

Sitenizde kullandığınız temalara yönelik olarak hazırlanan bu eklenti, temanız üzerinde tam hakimiyet sağlayarak zararlı tüm kodları bulmanızı sağlıyor. Eklenti aracılığı ile bulduğunuz zararlı kodları manuel olarak da sitenizden silmeniz mümkün.

5. Wordfence

 

Wordfence Security – Firewall & Malware Scan

 

Güvenlik konusunda en iyi yazılımlardan olan Wordfence, 4 milyon defa indirilmiş durumda. Siber ataklara karşı güvenlik önlemi almak istiyorsanız Wordfence, tam aradığınız eklenti olacak. Anlık güvenlik kalkanı sayesinde sitenizi her an koruma altına alan Wordfence ile zararlılar sitenizden uzak duracak.

*Eklenti isimlerini WordPress eklenti ekleme sayfasına yazarak eklentileri direk sitenize kurabilirsiniz. Dilerseniz WordPress.org üzerinden de sorgulama yaparak eklentilerin sayfalarına ulaşabilirsiniz.

3 yorum

  1. Emek hırsızları çok fazla ama birazda biz hak ediyoruz lisanslı ürünleri değilde gidipde cracklenmiş yada ware z ürünlere yöneliyoruz kimse hayrına iş yapmıyor ya kendi linklerini ekliyorlar yada zararlı kodları ama yine paylaşım için teşekkürler herkez lisanslı ürün kullansa bu tür eklentilerede gerek kalmayacak

  2. Mutlaka kontrol edilmesi gereken durum millet çok uyanık kendi sitelerine link çıkışı yapıyorlar eski konuları seçiyorlar takip etmesi çok zor oluyor bu eklentiler sayesinde işimiz çok kolaylasiyor

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.