Facebook Geçmiş Paylaşımları Gizleme

facebook geçmiş

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte Facebook geçmiş paylaşımları gizleme ile alakalı olarak en yeni seçenekleri çok daha yakından inceleyecek ve bu anlamda sunulan ayrıcalıkları da değerlendirme yoluna gideceğiz. Türkiye genelinde özellikle dünyayı da dikkate aldığımız zaman bu sosyal medya sistemini en çok kullanan ülkelerden birisi olduğumuzdan dolayı ciddi anlamda fark yarattığımızı net bir şekilde söyleyebilme şansına sahibiz. Facebook, zaman içerisinde kendi gelişiminin sabit noktalarında kalmıyor ve her ne olursa olsun sürekli daha iyi hale gelebilmek adına somut adımlar atıyor da demek yanlış olmaz. Bizlerde sizleri elimizden geldiğince bilgilendirme yoluna gidiyoruz.

 

Facebook zaman tüneli ayarları ile alakalı olarak zaman içerisinde yaptığı güncellemeler ile birlikte herkesin kendi profilini yönetebilmesi için en iyi imkanları sunuyor ve bu da aslında herkes için çok ciddi bir avantaj teşkil ediyor diyebilme şansına da sahibiz. İnsanlarımız, internet ortamında zaman içerisinde bu konular ile alakalı olarak çok ciddi bir şekilde araştırma yapma yoluna gidiyor ki bu araştırmalar beraberinde herkes için ilgi çekici seçenekler getiriyor. Aylar ya da yıllar öncesinde ki gönderilerinizi sınırlamanıza yönelik olarak da bir güncelleme yayınlayan şirket, aslında uzun süredir beklediğiniz bu yeniliği ile birlikte sizlere çok çok daha iyi seçenekleri sunuyor demek de yanlış olmaz.

Facebook Geçmiş Gönderiler Nasıl Gizlenir?

  1. Öncelikli olarak Facebook profilinize giriş yapın.
  2. Sonrasında AYARLAR > GİZLİLİK sekmesine kadar ilerleyin.
  3. PAYLAŞTIKLARIMI KİMLER GÖREBİLİR sorusuna gelin.
  4. Karşınıza çıkan Arkadaşlarının arkadaşlarıyla veya Herkese Açık paylaşmış olduğun gönderilerin hedef kitlesini sınırla? sekmesine tıklayın.
  5. GEÇMİŞ GÖNDERİLERİ SINIRLA sekmesine tıklayın ve işleminiz tamamlanmış olacak.

Bu işlemleri uyguladığınız takdirde sorunsuz bir şekilde aylar önceki gönderilerinizi gizleme şansına sahip olacaksınız. GİZLİLİK sekmesinde daha birçok farklı ayarı yapabilme şansına da sahip olduğunuzu kesinlikle unutmayın. Bu konu ile alakalı olarak çok daha fazla soru sormak isterseniz konularımızın altından yorumlarınızı bizlere ileterek sizlere çözüm yolu sunmamıza yardımcı olabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.