Android Şarj Tüketimi Sorunu ve Çözümü

android şarj süresini uzaltmak

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte Android şarj tüketimi sorunu ve çözümü ile alakalı olarak en net bilgileri çok daha yakından inceleyecek ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Birkaç senelik dilim içerisinde özellikle akıllı telefon sektöründe yaşanan gelişmelerin çok ciddi boyutlara ulaşması, ayrıca ilgi çekici seçenekleri beraberinde getirdi demek de yanlış olmaz. Türkiye genelinde de şarj tüketim sorunu özellikle Android işletim sistemine sahip telefonlarda ciddi anlamda yüksek noktalara ulaştı demek de yanlış olmaz. Yakın geçmişte bu konuya yönelik olarak çok daha yeni seçenekleri sizlere sunacağız ancak şuan sorunun çözümü ile alakalı adımlar atmak istiyoruz.

android sarj süresi

Android şarj sorunu ile alakalı olarak internet üzerinden yapılan araştırmaları son derece ciddi bir şekilde dikkate aldık ve sizler için bu anlamda bir derleme yapma yoluna gittik. Özellikle ülkemizde en çok kulolanılan akıllı telefon işletim sistemine sahip olan Android, çözüm getirmeye çalışsa da telefonların stabilizasyonu üzerinde çok fazla söz sahibi olamadığından dolayı bu soruna sadece belli bir noktaya kadar çözüm üretebilme şansına sahip oluyor. Ancak sizlerin kullanım esnasında dikkat etmenizi önerebileceğimiz birkaç farklı özellik var. Bunları sizlere maddeler halinde sunmak ve fikir edinmenize de yardımcı olma amacı içerisine gireceğiz. Daha fazlası için günlük olarak sitmeizi takipte kalın.

Android Şarj Tüketimi Sorununun Çözümü

  1. Öncelikli olarak belirli aralıklar ile yardımcı uygulamalar ile kalıntı dosya temizliği ve RAM boşaltma işlemi yapmayı ihmal etmeyin.
  2. Telefonunuzun arkaplanında çalışan uygulamaları belirli aralıklar ile kontrol ederek kapatmayı ihmal etmeyin.
  3. Telefonunuzun ekran parlaklığını otomatik yapmak yerine her ne olursa olsun belli bir düzey belirleyerek kullanın ve sürekli değiştirmeyin.
  4. Telefonunuzu kasan ve ısınmasına neden olan mobil oyunlardan mümkün mertebe uzak durun.
  5. Telefonunuzu sürekli kullanmak durumunda iseniz batarya tasarruf modu sizler için son derece iyi bir seçenek olacaktır.
  6. Sosyal medya uygulamaları özellikle arkaplanda çok fazla şarj tüketir. Arkaplanda yenilenme sıklığını en aza indirmeniz akıllıca olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.