Facebook Business Manager Nedir? Ne İşe Yarar?

facebook

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte Facebook Business Manager ile alakalı olarak bilmediklerinize en net şekilde yanıtlar verecek ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Türkiye genelinde kısa bir zaman dilimi içerisinde Facebook reklamları ile online ortamda pazarlama yapmak son derece ideal bir hale geldi. Hal böyle olunca insanların reklamcılık anlamında da ajanslara olan ihtiyacı bir o kadar arttı demek yanlış olmaz. Business Manager, Facebook şirketinin reklam verenler için her türlü istatistik ve kolaylığı sunduğu gelişmiş bir reklam önizleme arayüzü olarak dikkatleri üzerine çekiyor diyebiliriz. Şimdi sistem ile alakalı detaylara biraz daha yakından bakış atalım.

sosyal medya

Facebook Business Manager Nedir?

Facebook şirketinin reklam ajansları için hazırlamış olduğu gelişmiş özelliklere sahip yönetim paneline verdiği isimdir. Bu panel sayesinde ücretli reklamlarınız ile alakalı olarak tüm detayları sorunsuz bir şekilde inceleyebiliyor, bütçe kontrollerini sorunsuz bir şekilde yapabiliyor ve aynı zamanda sayfalarınızı tek bir panel üzerinden görerek yönetebilme şansına da sahip olabiliyorsunuz. Türkiye genelinde her geçen gün büyüyen sosyal medya reklamcılığı konusunda dijital ajsnaların bu hesap sistemi sayesinde çok daha büyük kolaylıkları değerlendirme altına aldıklarını da net bir şekilde biliyoruz. Dolayısı ile sistemin avantajları normalden çok çok daha fazla ve ilgi çekici de diyebiliriz aslında.

Facebook Business Manager Ne İşe Yarar?

Yönetmekte olduğunuz kurumsal ya da bireysel Facebook hesaplarının hemen hemen tamamını tek bir panel üzerinde tüm detayları ile inceleyerek görmeniz işlemini yapmamıza yarayan mükemmel bir paneldir. Son derece anlaşılır ve bir o kadar da görselliği ile herkesi etkisi altına alan bu panel, günümüz reklam ajanslarının sosyal medya reklamcılığı yapma safhasında da işini çok ciddi bir şekilde kolaylaştırıyor demek de yanlış olmaz. Dolayısı ile bizlerde sitemiz içerisinde sizleri bu alana yönelik olarak bundan sonraki yazılarımızda da en ince detaylarına varana kadar bilgilendirecek ve fikir sahibi olmanızı sağlayacağız. Sitemizi takip ederek sosyal medya sistemlerini daha net şekilde tanıyabileceksiniz.

1 yorum

  1. Facebook BM hakkında araştırmalarımda en detaylı yazı bunu bulabildim. Aslında detayları güzel de, menüsü çok karışık ya. Nasıl reklam çıkacağımı düşünürken yazınıza denk geldim. Teşekkürler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.