Spam Yorumlardan Backlink Yapmak

Bir blog sahibiyseniz ve blogunuz biraz popülerse mutlaka yabancı kaynaklı spam yorumlar geliyordur. Hele ki pagerank değeriniz 2 yi geçtiyse. Günde mutlaka 20′yi aşkın spam yorum gelir ve bunlar temizlemek sıkıntı verir insana. Akismet bunu sizin için yapıyor fakat akismete hiç gerek yok. Bu spam yorumlardan kaliteli backlinkler yaratabilirsiniz. Bir çok blog yazarı spam yorumları backlink‘e çevirmesini bilmez. Bu yazım sayesinde sizde artık kendi sitenizden kaliteli backlinkler alabileceksiniz. Günde 10 tane spam yorum alsanız bu göstereceğim yöntem sayesinde istediğiniz seo‘nuzu güçlendirecek, sizi hedefinize bir adım daha yaklaştıracak. Tabiki kalite bir siteden aldığınız backlinkle aynı kefede değil bu anlatacağım yöntem fakat faydasını göreceksiniz. Bu yöntem sayesinde spam yorumları kendi aleyhinize çevirebileceksiniz. Uzatmadan direk yönteme geçelim :

#İlk olarak wordpress admin panelinize girin

Anasayfada yer alan yorumlar kısmından istediğiniz bir spam yorumu seçebilirsiniz. Düzenle’ye tıklayın.

#İsim: yazan kısma yükselmek istediğiniz keywordu yazın. Örneğin seo, teklonoji, wordpress gibi

#E-posta: yazan kısmı ellemeyin.

#URL: kısmına sitenizin adresini yazın. Yani keywordunuzun yönlendireleciği url. Farklı bir siteniz varsa orayı da yazabilirsiniz. Farklı bir siteye backlink vermek isterseniz. Örneğin : http://webfaresi.net

Yorumu güncelle butonuna basıp yorumu güncelleyin ve ardından onaylayın. Emin olun faydası olacak. Günde 10-15 tane spam yorumu anlattığım yöntem ile düzenlerseniz internal backlink yani site içi backlink kazanmış olursunuz ve bu da SERP için çok faydalı. Spam yorumlar farklı ip’lerden geldiği için çok faydası olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.