Blog yazarlığı nedir, nasıl olunur?

blog yazarı

Blog yazarlığı giderek daha çok gündeme gelmeye başlayan bir kavramdır. Her ne kadar blog yazarlığı diyerek genelleme yapılsa da pek çok türü mevcuttur. Fakat blog yazarlığı denildiğinde en çok anlatılmak istenen bir blog sahibinin paylaşımlarda bulunması ve bu paylaşımların insanlık yararına olmasıdır.Ne varki webmaster forumlarında bu durum böyle değil makale yazarlığı adı altında iş bulamayan yada harçlık çıkarmak için seo uyumlu olmayan bilgisiz öğrencilerde mevcut tabiki işinin ehli olanları bu ithamda uzak tutuyorum sizlerde zamanla bu durumu anlayacaksınız 

Google’ın en başta seo konusunda insanlara vurgulamaya çalıştığı ve önemli bir kriter olan insanlık yararına olması oldukça mühimdir. Bu noktada blog yazarlığı yaparken farklı amaçlar göz etmek sizi bu sıfattan uzaklaştıracaktır.Tek amacımız hit çekmek olmaması gerekmektedir spama düşmemek gerekir yazılarımız kaliteli ve anlaşılır olmalıdır bu konuya örnek olarak tamamen hit çekmek amacıyla bir türlü aradığımızı bulamadığımız haber sitelerini örnek verebiliriz spam yaparak yada sadece googlede üst sıralarda yer almak için konuyu o kadar uzun uzadıya anlatırlar ki aradığımız bilgiye bir türlü ulaşamayız sizlerde bu durumun farkındasınızdır

Blog yazarlığı, açtığınız ve kendinize sunduğunuz blog dünyasında yaptığı paylaşımlar ile size yüklenecek olan bir sıfattır.

 

blog yazarı olmak

Blog yazarlığı herkes için midir?

Bu noktada aslında bazı kriterlere açıklık getirmek yerinde olacaktır. blog yazarlığı denildiğinde, 2 haftalık bir sitede yazı yazan kişiden söz etmek mümkün olmayacaktır. Bunun için en önemli kriter süredir. Zira Google’a kişisel blog diyerek bir arama yapıldığında ortaya çıkan sonuçlar oldukça vahim örnekleri de sizlere sunmaktadır. 10-15 içerikli siteler, ticaret amaçlı spama boğulmuş ve kişisel blog ile alakası olmayan siteler, reklama boğulmuş siteler sizlere Google tarafından sunulacaktır.

İşte bu noktada bu tip blogların sahipleri için blog yazarlığı yapıyor demek çok da uygun olmayacaktır. Belli bir düzeni olan, periyodik olarak siteye uygun ve insanlara bir şeyler katacak yazılar yazan kişiler blog yazarı olarak görülebilir. Bu noktada kesin çizgiler olmadığı gibi gerekli bir yeterlilik de bulunmaktadır.

Günümüzde blog yazarlığı yapan çok önemli isimler mevcuttur . Az ama öz yazan, belli bir konuda tez niteliğinde paylaşımlar yapan blog yazarları, herkes tarafından takip edilmekte ve ilgi görmektedir. İşte böyle bir noktaya ulaştığınız anda bu sıfatı sonuna kadar hak edersiniz. Bir grafiker, yazar ya da yönetici… yaşamda pozisyonunuz her ne olursa olsun böylesine bir aşamaya geldiğinizde blog yazmanın hem keyfine varmış hem de insanlık adına iyi bir şeyler yaptığınızdan ötürü blog yazarlığı sıfatını hak kazanmış olursunuz.

webfaresi olarak kişisel blog dünyasında yaptığımız yenilikler ve paylaşımlar ile hem insanların bu konuda gerekli bilgiyi almasını sağlamayı amaçlamaktayız, hem de temiz ve sağlam içerik ile blog yazarlığı konusunda iyi bir örnek olma çabasındayız. Siz de bu kriterlere sahip olmak ya da blog yazarlığı konusunda bir adım daha ileri gitmek istiyorsanız bu noktalara dikkat etmeniz çok yararlı olacaktır.

7 yorum

  1. Sanal aleme yeni giren hevesli arkadaşların para kazanmak için beceremedigi bir alan halini aldı professional olarak bu işi yapanlar güzel ekmek kazanıyor , gazeteler hariç keşke bu yazıyı gazete editorleride okusada spam yapmaktan vazgeçerler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.