Halı ve Diğer Lekeleri Çıkarma Yöntemi

 

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere halı lekelerini ve diğer lekelerle nasıl baş ettiğimi anlatacağım.

İlk öncelikle halılarınızda ki lekelerden bahsedelim ben genel olarak evimde bulunan temizlik malzemeleriyle bu işi halletmeye çalışıyorum. Çünkü ekstreden masraf etmeden evimizde bulunan temizlik malzemelerini kullanmak daha az masraflı oluyor.Herkesin evinde mutlaka beyaz Hacı Şakir sabun vardır .Bir kovaya temiz su koyup içine sabunu bırakalım daha sonra evimizde kullanmadığımız temiz bir lif ile sabun yardımıyla suyu güzelce köpürtelim.

Lekeli olan halılarımızın bu sabunlu su ile güzelce silelim.Sizde göreceksiniz lekelerin çıktığını daha sonra temiz su ile tekrar silelim köpük kalmasın diye.

Ben bu yöntemle koltuklarımı da siliyorum koltuklarım tertemiz oluyor.
Sizlerinde denemesini isterim.

Eğer sabunlu su hazırlayacak zaman yok ise evimizde bulunan Aspirin spreyini lekeli bölgeye sıkarak bir kaç dakika bekledikten sonra temiz bez yardımıyla silersek lekenin çıktığını göreceğiz. Eğer o da yoksa bulaşık deterjanı lekeli bölgeye sürerek temiz bez yardımıyla silerek lekenin çıktığını görürüz.
Ben zor lekelerle bu şekilde baş ediyorum.Sizlerinde kullanmış olduğunuz bir yöntem varsa yorum olarak yazmanızı rica ediyorum. Paylaşalım ki her kes öğrensin ; Bilgi paylaştıkca güzel:)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.