Zebra Perdelerin Temizliği ve Bakımı

Zebra Perdelerin Temizliği ve Bakımı

Zebra stor perde olarak bilinen ismi ile zebra perdeler, bir ev için perde takımlarını tamamlayan, evlerin havasını ciddi anlamda değiştiren parçalar olarak kabul edilir. Sizlerde kullanışlı olan bir zebra perde ile evlerinize son derece farklı bir hava katabilirsiniz. Hatta bu anlamda oldukça özel değişiklik yapmanız da söz konusu olacaktır. Zebra perdeleri bir yandan da istediğiniz perde modelinin üzerinde de rahat bir şekilde uygulamanız mümkün olacaktır. Bunların yanında zebra perdeyi uygulayacağınız yerlerde perdelerin de duvara gelen kısımlarında son derece güzel, estetik bir görünüm elde etmenizi sağlayacaksınız. Zebra perdelerin bu arada kullanım olarak büyük odalarda kullanılması görüntü bakımından da çok daha iyi sonuçlar elde etmek için yeterli olacaktır.

zebra perdelerin temizliği

Özellikle de bakıldığında L şeklinde olan cam türlerinde her iki tarafa düz ve de sadece düz zebra perde koymak ortaya kum saati çıkmasını dağlayacaktır. Bu durumda son derece şık bir görüntü için yeterli olacaktır. Zebra perdeler konusunda aynı zamanda kullanılmakta olan kumaşlarında önemli olduğunu belirtmek gerekiyor. Günümüzde zebra perde modelleri olarak tercih edilmesi gereken kumaş türü genelde saten türünde olan kumaşlar olmaktadır. Tül perdeyi de bir yandan zebra perde olarak da kullanmak mümkün olan durumlar arasında yer alıyor. Bunu yapmak içinse yapmanız gereken, tül perdenin etek kısımlarını bir birine bakacak şekilde kıvırmak olacaktır. Bu durumda da ortaya yine son derece şık bir görüntü çıkacaktır.

Ev dekorasyonlarında son derece popüler olan zebra perdeler, aynı zamanda harika şekilde estetik bir görünüme sahip olduğundan dolayı da perde sektöründe de önemli derecede atılım yapmıştır. Bu yüzden de birçok firma günümüzde bu alanda üretimler yapmaya ve yatırımlar yapmaya başlamıştır. Zebra perdelerin aynı zamanda tercih edilmesinin önemli nedenleri arasında yıkanma konusunda kolay olması vardır. Bu tip perdeleri sizlerde çamaşır makinesine atabilir ve sadece 30 derecelik bir ısı ile yıkayabilirsiniz. Aynı zamanda hassas program ile yıkamanız olumlu sonuç almanız açısından da oldukça basit bir yöntem olacak, işinize ciddi anlamda yarayacaktır.

3 yorum

  1. Merhaba
    Yanliz makinaya atarak yıkamak perdeye zarar verir.Benim onemrim perdeyi düz bir zemine sererek fırça yada sünger yardımı ile yapmış olduğum suya temizlenmesi perdenin uzun ömür kullanmamizi sağlar😊

  2. Bu perdeler bûyük camlar de pek de kullanişli olmuyor ne yazikki ofis havasi veriyor daha çok kücük odalarda ki camlarda genç ve cocuk odalarinda daha iyi görûnûr kullanislidir da klasik perdeler gibi ugrastirmaz

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.