Android Cihazın Root Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

android

Android root işlemleri, bildiğimiz gibi son dönemlerde çok fazla araştırılan ve cihazların ciddi anlamda sıkıntı yaşamasına imkan tanıyan uygulamalardan birisi olarak dikkat çekiyor. Bu işlemler ile birlikte telefonunuzun tüm savunma hattını güvenlik önlemlerinin dışına çıkarmış oluyorsunuz ve birçok uygulamanın cihazınızın kök yazılımlarına kadar inmesine de izin vermiş oluyorsunuz. Her ne olursa olsun bir telefonu root hale getirdiğiniz zaman marka ya da model ayırmaksızın GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA KALACAKTIR ve cihazınızı artık ücretsiz bir şekilde muayene ettiremeyecek, çok ciddi paralar ödeyerek tamir ettirmek zorunda kalacaksınız. Bu zaten root işleminin en çok dikkat edilmesi gereken başlıca noktalarından birisi olarak dikkat çekiyor.

root

Android cihazımın root olup olmadığını nasıl anlarım? Son dönemlerde insanların sıklık ile sordukları sorulardan birisi de budur aslında. Öncelikle bilmeniz gerekir ki cihazınız kendi kendine kesinlikle ama kesinlikle root olmaz, olamaz. Root yapma işlemleri için birçok farklı aşamayı cihazınıza uygulamanız ve ilgili APK dosyalarını telefonunuza atmanız gerekir ki sitemiz içerisinde yer alan ROOT kategorimizde birçok cihazın nasıl root yapılacağı ile alakalı olarak teorik bilgileri sizlere paylaşacağız. Şimdi ise içinizde ki merakı gidermek amacı ile bir cihazın root edilip edilmediğini nasıl anlayacağınız üzerine bilgiyi sizlere sunma amacı içerisindeyiz. Bir uygulama kadar kolay işlem ile bunun testini gerçekleştirebileceksiniz.

Cihazımın Root Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Bu işlem son derece basit bir uygulama ile aslında tüm soru işaretlerinize yanıt olacak. Küçük bir uygulamayı cihazımıza indirecek ve bir butona basarak cihazımızın ne durumda olduğunu rahatlıkla anlayabileceğiz. Sırası ile aşağıdaki adımları incelemenizi tavsiye ediyoruz;

  1. Android Root Checker – Android Root Checker isimli uygulamayı telefonumuza kuruyoruz.
  2. Kurulumun ardından basit bir arayüz karşımıza çıkıyor. Üçlü sekme göreceksiniz alt alta şekilde.
  3. Üst kısımda yer alan “VERIFY ROOT” sekmesine tıklıyorsunuz.
  4. Sonrasında yazılım cihazınızı root anlamında en iyi şekilde tarıyor.
  5. Sonucunda sizlere Yeşil tike sahip bir CONGRATULATIONS mesajı döndürürse eğer cihazınız root değil demektir.

İşlem bu kadar basit ve bir o kadar da anlaşılması kolay bir işlem. Uygulamanın boyutu son derece küçük ve etkileyici bir yazılım olduğunu da söyleyebilirim sizlere. Altyapı anlamında gelişmiş ve anlık olarak çok hızlı bir şekilde test işlemini gerçekleştiren bu yazılım sizlere ciddi anlamda kolaylıklar sunuyor diyebiliriz. Güvenilir bir yazılım olduğunu unutmayınız.

Not:Sitemizde paylaşılan tüm uygulama ve indirme linkleri orjinal sitelerinden paylaşılmıştır gönül rahatlığı ile indirebilirsiniz ,kesinlikle uygulamaları kendi sitesi hariçinde upload sitelerinden indirmeyiniz tüm işlemleri yaptığımız akıllı cihazları tehlikeye atmış olursunuz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.