Cilt Beyazlatma Yöntemleri

süt maskesi

Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Cildinize olduğundan başka bir ton ve renk katmak hiç de kolay değildir. Makyaj ile bunu gerçekleştirebiliriz. Fakat bu kalıcı bir çözüm olmayacaktır. Bunun yerine doğal yöntemleri tercih etmek gerçekten doğru olacaktır. Cildimize istediğimiz güzelliği katmak ve tonunu beyazlatmak için bazı doğal karışımlar hazırlanabilmektedir. Doğal yöntemler ile cildi beyazlatmak isteyenler için okuyacağınız bu makale faydalı bilgiler içermektedir ve bir kaç adet ten renginizi beyazlatmak için maskeler ve bu maskeler nasıl yapılacağından bahsedeceğiz ve bu maskeler için cebinizi zorlamaya hiç gerek tamamen evinizde bulunan malzemelerden kolaylıkla yapabilirsiniz beyaz günler dileriz

Cilt renginde meydana gelen gelişmeler dış etkenlerle alakalı olabilir. Bunlardan ilk güneş faktörüdür. Güneş ışını cildin kızarmasına hatta esmerleşmesine neden olur. Hatta bazı ciltlerde güneş ışınları lekelere bile sebep olabilmektedir. Bu yüzden cildinize mutlaka bir güneş koruyucu tatbik etmeniz çok önemlidir. Cilt beyazlatmak için doktor tavsiyesi alınabilmekle beraber doğal yöntemler de mevcuttur.

Cilt beyazlatma konusunda maskeler oldukça meşhurdur ve sıkça kullanılmaktadır. Söz konusu maskeler hakkında fikir sahibi olmanız için kısaca özetlemekte yarar var.

 

maske yapılışı

Bal ve badem ile hazırlanan maskeler cilt beyazlatma alanında oldukça sık kullanılmaktadır. Tamamen doğal ve her yerden temin edebileceğiniz maddelerden oluşmaktadır.

  Maskeyi hazırlamak için ihtiyacınız olan Malzemeler

yarım yemek kaşığı süt tozu (dilerseniz biraz daha fazla kullanabilirsiniz., 1 çay kaşığı badem yağı, ve yine yarım yemek kaşığı baldır.

Maskenin Yapılışı

Bu malzemeleri iyice karıştırmalıyız. Akabinde ise cildimize tatbik etmeliyiz. Karışımı cildimize tatbik ettikten sonra yaklaşık 15-20 dakika beklemeliyiz. Sonrasında ise güzelce durulayabiliriz.

 

domates maskesi

Cildi beyazlatmak için kullanılan başka bir karışım ise domates ve yoğurtlu maskelerdir.

 

Maskenin Hazırlanışı ve Malzemeleri

Söz konusu maskeyi ise hazırlamak oldukça kolaydır, malzemeleri de oldukça basittir. Maskeyi hazırlamak için bir tatlı kaşığı yulaf ezmesi, yoğurt, domates suyu gereklidir. Bu karışımda yulaf ezmesinin kulanım amacı peeling özelliğini olmasıdır. Böylece deri üzerindeki ölü deriler daha kolay cildi terk eder ve cilt beyazlamaya başlar.

 

salatalık maskesi

Salatalık Maskesi Yapılışı Tatbiki ve Hazırlanması

Cildimize güzel bir görünüm kazandırmanın başka bir yöntemi ise salatalık maskesidir. Bu maske oldukça uzun zamandır kullanılmaktadır ve salatalığın cilde yararı aşikar hale gelmiştir. Bir tutam limon suyu ile salatalığı güzelce karıştırarak cildinize uygulamanız gerekmektedir. Bu karışımı 15-20 dakika cildinizde tuttuktan sonra temizleyebilirsiniz.

hindistan ceviz yağı maskesi

Hindistan Ceviz Yağı Maskesi Hazırlanışı ve Tatbiki

Cilde parlaklık ve beyazlık kazandıran başka bir doğal yağ ise Hindistan cevizi yağıdır. Hindistan cevizinin doğal etkisi yıllardır bilinmektedir. Hindistan cevizi E vitamini açısından oldukça zengindir. Hindistan cevizi yapını limon ile karıştırmamız beyazlamaya katkı sağlayacaktır. Fakat dikkat etmemiz gerekir ki saf limon cilde direk olarak uygulanmamalıdır.

Önemli Not Lütfen Okuyunuz

Belirtilen tüm tavsiyeleri bir hekim danışmanlığında uygulamak gereklidir. Doktor onaylı olmayan ürünlerin kullanımı cildinizin sağlığını olumsuz etkileyebilir. Kullandığımız malzemelerin mutlaka sertifikalarının olduğuna ve gerçekten doğal olduklarına dikkat etmelisiniz. Siz de basit yöntemler ile cildinizin tonunu beyazlatma imkanına sahipsiniz. Unutmamanız gerekir ki cilt beyazlatma işlemlerinde güneşten sakınılmalıdır. Örneğin bu işlemleri uygularken güneşlenmek işlemi etkisiz hale getirir. Bu yüzden ikisinden birini tercih etmeniz gerekebilir. Cildine sağlıklı bir şekilde bakım yapmak sizin elinizde.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.