Adsense Alternatifi Reklam Firmaları

reklam firmalar

ADSENSE ALTERNATİF REKLAM FİRMALARI

Web siteleri ya da blog sahipleri adına bir kazanç kaynağı oluşturan adsense, güvenilir bir reklam şirketi olarak ilk sıralarda yerini almaktadır. Google, yoğun talepler sebebi ile her yayıncıyı kabul etmiyor ve çok seçici davranıyor. Bu durum, yayımcıların adsense reklam sitelerinin alternatifleri arayışına sebep oluyor.

Sadece Google da kabul edilmeyen reklamlar değil, adsense ile daha fazla kazanç elde etmek isteyenler de alternatif arayışı içinde yer alıyorlar. Alternatif reklam firması arayışını, kullanıcılar adına kolaylaştırmak için adsense alternatifi olan ve güvenilir kazançlar elde etmek adına sizler için bu makaleyi derledik.

Admatic

Yeni ve tarz bir imaja sahip olan admatic, teknolojinin getirdiği yüksek çözünürlüklü yayınları ile adsense rakip reklam firmalarındandır. Kullanıcı deneyimlerini sarsmamak için müşterilerle markaları bir araya getirmeyi amaçlıyor. Admatic adına en önemli ayrıntı, yerli bir firma olmasıdır. Admatic ile siteler asla seo sıralamasında düşüş yaşamazlar. Ayrıca, tıklama başına değil görüntüleme başına ücret ödenen Admaticte bu durum reklam yayıncıları için oldukça avantaj niteliğindedir. Ödeme alt limiti en az 50 TL’dir. Admatic’i farklı kılan özelliklerin başında tıklama başı değil görüntüleme başı reklam vermektedir.

Admatic ile sıralamanız asla negatif olmaz !Admatic ile ödemeler kesintiye uğramaz. Örneğin kazancınız 500 TL ise hesabınıza yatan fiyat da 500 TL’dir.

Admaticte verilebilecek reklam türleri arasında;

# Ekranı tamamen kaplayan, bir reklam türü olarak Mobil Interstitial akıllı telefonlarda, tabletlerde uyum göstermelidir.

# Masa üstü bilgisayarlardan erişim sağlayan ziyaretçiler için ekranı kaplayan reklamlar ise Web Interstitial her ziyaretçinin günde en çok 3 kez gördüğü reklam türüdür.

# Nostaljik esintiler yaşatan, Scroll Ad 300-250 ile msn bildirim penceresine benzeyen bir reklam türü olma özelliğine sahiptir.

Başvuru Zamanı ve Kabul Süreci

Admatic ile başvurular adsense‘ye göre daha erken  onaylanır. Adsense de onaylanması aylar alan reklamlar bu firma ile kısa zamanda onaylanır.

Site yerli olduğu için Türkçedir. Kullanıcılar için kolaylık sağlayan bir durumdur.

Reklamstore

Adsense reklam ajansları içinden Türkçe kaynakların canlılığını koruyan en iyi adsense alternatiflerindendir. Markaların performans hedeflerini en düşük maliyet ile en etkin biçimde global kaynaklara ulaştırır.

Aylık 3 milyara varan gösterim ile geniş yayıncı portföyü sağlar. 400’den fazla markanın tercihi reklam store, display reklam ağzı ile en doğru kitlelere ulaşmanızı sağlar. Yüksek etkileşim ile hedef kitleye ulaşma yolundaki en güvenilir yöntem Reklam store dur. Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi reklam store, sosyal medya ve arama motoru reklamcılığında öncü bir firmadır. Adsense oranla kazanç ihtimali çok düşük olsa da onay süreci için acelesi olanlara biçilmiş bir kaftandır diyebiliriz.

Adhood

Yerli girişim alternatiflerinden Adhood, klasik bir reklam yayıncısıdır bununla birlikte modernizmi yansıtır. Adsense göre onay süreçleri, gösterim başı katsayı ücretleri Adsense oranla çok daha hızlıdır. Online reklam çözümleri sunar. Reklam veren ile yayıncıyı birbirine kavuşturan Adhood, Adsense den sonra en tercih edilir reklam aracıdır. Adhood üye olmak için ön şartlar aramaz. Reklam yayınlayabilmek için, politikalarına uyumlu sitelere sahip olmanız yeterlidir. Web sitelerinin tasarımı ve içerikleri etik olmalıdır ayrıca estetik olmalıdır. Adsemantic sekmesi ile foruma kayıt olabilirsiniz. Adsense den en büyük farkı, içerikler onay almanın ardından hemen yayınlanır.

Adhood reklam kazançları sağlamak için bir web sitesine sahip olmanız yeterlidir. Tüm kazançlar, illegallik haricinde hesap tutarı olarak bakiyenize aktarılmaktadır.

GOOGLE REKLAM FİRMALARI HAKKINDA TAVSİYELER

Google adsense, yoğunluktan dolayı web siteleri tarafından oluşturulan kampanyaları 2 haftalık bir süreçte sadece 1 saat gösterimde tutabilmekte, 3 kez tık için 2 TL gibi bir ücreti hesap bakiyesinden düşmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için Google Adsense alternatifi reklam firmalarına başvuru yapabilirsiniz.

Google Adsense, reklamının yayınlanacağı bildirisi verdiği müşterilerin reklam yayınını gerçekleştirmiyor. Ödemelerin yapılmasına rağmen müşterinin beklediği ilgiyi göremediği Adsense firmasının yoğunluktsn dolayı böyle bir hataya düştüğünü sööylemek mümkün.

Android telefon üzerinden herhangi bir uygulamaya ulaşmaya çalışan müşteriler öncelikle ana ekranda reklam sekmesini bulmaktan bıktıklarını dile getiriyorlar. Bu duruma tavsiye çözüm niteliğinde, reklamlar yayınlanırken zamanlama müşterilerin gözüne batmama açısından önemlidir. Örneğin; 4 farklı firmaya ait reklam verilerini aynı gün içinde yayına vermek yerine 4 farklı günde yayına sunmak müşteriler için sıkıcı olmaz.

Yine yoğunluktan dolayı Google Adwors müşterilerin mesajlarına dönüt vermiyor. Bizim bu gibi durumlar için en büyük tavsiyemiz siz müşterilerin memnuniyetini baz alarak, sadece Adsense ile takılı kalmayın. Reklam bütçenize uygun diğer eklam firmalarından sizin için uygun olanlara da içeriklerinizi gönderin. Adsense herkesin bildiği gibi çok büyük bir reklam firması olsa da herkesin Adsense yüklenmesi çeşitli şikayetlerin meydana gelmesine sebep oluyor. Ayrıca farklı reklam firmalarına da şans vermelisiniz.

4 yorum

  1. Birde adsterra var diyorlar baya iyi yorumları var pin to pin site sahipleri tarafından tercih edilmeye başladı bu firma içinde ayrı bir makale yazarsanız seviniriz

  2. Diğer firmalarda tam ölücü çok az veriyor sayımları kötü ve reklam yelpazesi çok az ne varsa yine adsense de var illegal çalışmasını bilene kazanç var ama nerde değişik iş yapanlar alternatif arıyorlar ozelİkle pin to pin yada spam kasanlar ne bekliyorsa reklam firmalarondan

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.