6 Adımda Yaza Hazırlık

yaz ayına hazırlık

Yaza hazır mısın?

Özel ihtiyaçları olan çocukların ebeveynleri iseniz, çocuklarınız için yaz düzenlemeleri iyi yapılmalıdır.

Bu yıl, bu kitapları okumak, bu telefon görüşmelerini yapmak ve bu formları doldurmak için son dakikaya kadar beklemeyin. Yaz planlarınıza özen göstermek için kesintisiz, odaklanmış zaman çizelgesini belirterek yaklaşan tarihlerdeki stresinizi ortadan kaldırın.

Takviminize bir göz atın ve bu hafta – belki bir saat veya daha fazla – zaman boşluğu bulun. Yaz planlaması için zaman ayırın. Yaz planlarınızı yerine koyarken göz önüne almanız gereken bazı şeyler:

Terapi – Çocuğunuz yaz boyunca hangi terapilere devam edecek? Hangilerini bekletilebilir? Terapistlerin yaz programları nelerdir?

Yaz okulu dersleri – Hangi formların doldurulması gerekiyor? Gerekirse ne tür konaklama yapılabilir?

Bakıcılar – Çocuğunuz bakıcısıyla zaman geçirecek mi? Bakıcınızın bu yaz çocuklarınızla birlikte geçireceği zamandan beklentiniz nedir?

Günlük Bakım – Özel izin formlarını doldurmanız gerekiyor mu? Bakım sağlayıcıları, sıcak hava ile ilgili özel talimatlara ihtiyaç duyacak mı?

Kamplar – Kamp başvurusunda göndermeniz gereken tıbbi kayıtlar var mı? Çocuğunuzun ihtiyaçlarını tartışmak için kamp direktörü ve / veya personeliyle görüşmeniz gerekir mi?

Tatil – Bu yaz tatil için seyahat ediyorsanız, hangi oteller aileye uygundur? Özel ihtiyaçları olan çocuklar için hangi etkinlik ve destinasyonlarda konaklama veya özel programlar bulunur?

Tüm yaz hazırlıklarının hazır olması sizi harika hissettirecektir!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.