Gözlük Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Yaz aylarının olmassa olmazı güneş gözlüğü en çok tercih ediyoruz. Şu da gelmesin aklınıza sadece yaz aylarında güneş gözlüğü kullanılmıyor artık her mevsimde çok fazla tercih ediliyor.Sağlığını düşünen her birey güneş gözlüğü kullanıyor.

Güneş Gözlüğü Camlarının Ultraviyole Işınlarına karşı %100 Korumalı Olmalı (UV)

Güneş gözlüğü alırken en enemli dikkat edilmesi gereken UV ışınlarına karşı %100 korumalı gözlükleri tercih etmeliyiz. UV ışınlarına karşı %100 koruduğunu gösteren belge yada etiketi var mı mutlaka kontrol etmeliyiz.

Conformite Europeene (CE) Sertifikalı Olmalı

Almış olduğunuz güneş gözlüğünün kullandığınızda bulanık veya detayları kaybolmamalıdır. Kaliteli güneş gözlüğünde mutlaka CE ibaresinin bulunmalıdır. CE ibaresi gözlüğün minimum güvenlik koşullarına uygun olduğunu gösterir.Almış olduğunuz gözlüğün camları boya , mikro olup olmadığına kontrol ediniz. Ayrıca gözlügünüzün camında pürüzsüzlük yada çizik olup olmadığı kontrol etmeyi unutmayınız.

Büyük Güneş Gözlüğü Daha İyidir

Güneş gözlüğü satın alırken büyük gözlük ve kenarları kavisli gözlük almaya özen gösteriniz. Büyük ve kavizli gözlük UV ışınlarının göze kenarlardan girmesini önleyrek gözün zarar görmesini engeller.

Gözlük Bakımının Önemi

Kullanmış olduğunuz gözlük zamanla kirlenecek , camını temizlerken kıyafetinizle silmek yerine gözlüğünüze özel beziyle silmelisiniz.Hem gözlük camınız çizilmemiş olur.
Gözlüğünüzü takmadığınız zaman çantanıza değilde gözlük kutusuna koymalısınız.Gözlüğünüz bu sayede çizilmemiş olur.
Terlediğiniz zaman gözlüğünüze zarar verir. O yüzden sık sık su ya da deterjanlı su ile yıkayıp duruladıktan sonra gözlük bezinizle kurulayıp kullanmanızı öneriyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.