Makyajsız Güzel Görünmenin İpuçları

makyajsız güzellik

Çoğumuz, hayatımızı makyajsız hayal bile edemiyoruz. Gerçekçi olmayan güzellik standartlarının medyada yaygınlaştırılması sayesinde bugünün konusu birçok kız için garip ve hatta korkutucu gelebilir. Makyajsız güzel olmak mı ? Bu mümkün mü?

Erken uyanmak ve “güzel” makyaj maskesini giymek günlük ritüelimiz oldu.
Çoğumuz için makyaj yapmadan bir süpermarkete gitmek bile büyük bir saçmalık olurdu.
Bu makalede, kendinizi rahat bıraktığınızda ve kendinize bakmayı ihmal etmeyi önermiyoruz; Aksine, makyajdan bağımsız bir hayat yaşamak istiyorsanız veya en azından makyajsız günler geçirmek isterseniz, yüzünüzün doğal güzelliği, saçlarınızın bakımıyla ilgilenmek biraz daha çaba sarf etmek mantıklı olur.

1) Makyaj olmadan bile güzel hissedin
Evet, doğal, makyaj ücretsiz güzellik için ilk adım kendinize iç algı ile bağlantılıdır. Kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Her şey sana bağlı. Güzel hissetmeye çalışın. Evet. Şimdilik, şu anın … Güzel olduğunuzu bilin!

Bir kadın kendini güzel görürse ve kendini tamamen ve koşulsuz olarak kabul edebiliyor ise, o zaman tüm dünya onun için de aynı şekilde hissedecektir. Evet, o kadar basit!
Ancak kendinizi rahat hissetmiyorsanız ve makyaj yapmadan kendinize güvenmiyorsanız, yeni ‘doğal’ imajı yavaş yavaş uyarlamaya çalışın. Örneğin, tatilde iken, az miktarda kozmetik kullanarak yüzünüze bir “tatil” vaat edin; Sadece rimel ve bir dudak parlatıcı kullanın.

2) Cildiniz her şeyiniz! 
Makyaj yapmamaya karar vermeniz durumunda, bütün cilt bakım ürünlerini tamamen bırakmanız gerektiği anlamına gelmez.
Kimse günlük temizlik ve nemlendirmeyi kaldırmamalı; Bunlar cildimizin güzelliği ve sağlığı için gerekli maddelerdir.
Makyaj ile sivilcelerinizi örtmeye uğraşıyorsanız, asıl dikkatiniz cildinizin sağlık ve güzelliğidir.
Çoğu cilt problemi aslında makyajın aşırı kullanımı ile ilgilidir; Vücudunuzun bir temel, kapatıcı veya allık üzerindeki reaksiyonundan dolayı cilt tonu düzensizleşir. Kapatıcı,allık kullanmayı bırakırsanız (en azından bir süre), cildinizin tonunun artacağını ve bu kalın makyaj maskesine artık ihtiyaç duyulmayacağını farkedeceksiniz. Cilt problemleri devam ederse bir dermatologdan mesleki bir tavsiye almak; Soruyu bir bekleme kutusuna bekletmek yerine derhal değerlendirmek daha iyidir.

Cildinizin güzelliği için diğer bazı ipuçları: Haftada 2 veya 3 kez yüz maskeleri kullanın (cildinize göre maskeler seçin) ve cildinizi düzenli olarak peeling yapın.
İşte bizim favori cilt bakım ipuçlarından biri: sabah ve akşam yaklaşık 10 saniye soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Bu, cildi doğal olarak tonlandırmaya yardımcı olur ve aynı zamanda gözenekleri kapatmaya yardımcı olacaktır.

3) Güzel doğal kaşlarınız

Genellikle, makyaj uyguladığımızda yüzümüzün oranlarını değiştirmeye ve onu dünya güzellik standartlarına uyarlamaya çalışıyoruz; böylece bazen doğal olarak ne kadar güzel ve benzersiz olduğumuzu bile unutmuş oluruz.
Günlük makyaj rutinini en aza indirgemek istiyorsanız, doğal özelliklerinizi vurgulamaya çalışın. Güzel kaşlarınızdan başlayalım. Aynaya bakın ve kaşlarınızı doğal olarak şekillendirdiğinizi fark ettiyseniz, bunları aşırıp tekrar büyüttükten sonra (her akşam kaşlarınıza doğal yağlar uygulayın; hintyağı, zeytinyağı, hindistancevizi yağı kullanın) ve Sonra profesyonellerinizin yardımlarıyla veya youtube yardımıyla kaşlarınızı bir kerede şekillendirin.

Kaşlarınız çok hafifse ve genellikle bir kurşun kalemle çiziyorsanız bunun yerine bir salonda yarı-kalıcı kaş renklendirmeyi deneyin. Bu daha doğal görünecek, böylece iyi tanımlanmış ve güzel kaşlarına sahip makyajsız yüzünüz anında daha cazip görünecektir.

İşte doğal kaşlarını nasıl büyüttüğünü anlatan başka bir ipucu: Tatlı badem yağının karışımını her akşam gözlerimiz uykuya dalmadan önce uygulayın; Bir veya iki ay boyunca yapın ve muhteşem sonuçlar alın!

4) Şeffaf olun

Makyajsız güzellikten bahsederken, bütün güzellik endüstrisini tamamen görmezden gelmemiz ve tüm kozmetik ürünleri unutmamız gerektiği anlamına gelmiyor. Piyasada, kirpikleriniz için şeffaf mascaralar, şap çubukları, dudak parlatıcıları ve  kaş jöleleri ve gibi doğal güzelliğinizi vurgulamanıza yardımcı olabilecek, renksiz bazı harika ürünler var; Bunlar dudaklarınızı besler ve sizin taze, doğal ve güzel görünmenizi sağlar.

5) Sağlıklı yemek ve su

İyi yemek sadece cildimizin güzelliği için değil aynı zamanda vücudumuzun genel sağlığı için de önemlidir.
Bizler yediğimiz şeylerle eşdeğeriz, bu nedenle sağlıklı ve dengeli beslenme sadık ve yaşam boyu arkadaşımız olmalıdır.
Her gün taze meyve ve sebzelerin yanı sıra sağlıklı katı yağlar ve proteinler yediğinizden emin olun; Bunlar güzelliğimiz için çok önemlidir.
Ve tabii ki, en iyi arkadaşımız sudur! Günde 8 bardak su içmeye çalışın ve ayrıca zamanla yeşil veya beyaz bir çayla kendinize iyi gelin çünkü bunlar antioksidan bakımından zengindir ve makyaj olmadan cildinizin taze ve genç görünmesine çok uzun süre yardımcı olur.

6) Öpülesi Dudaklar

Dudaklarınızı öpebilir ve yumuşatır hale getirme konusunda çok basit bir ipucu burada: Her akşam (ya da her akşam) diş fırçanızla birkaç dakika boyunca hafifçe masaj yaparsınız (ya da bunun yerine ‘şeker + bal’ karışımını kullanın); Sonra durulayın ve Shea yağını (doğal nemlendiriciniz) dudaklarınıza uygulayın. Şimdi, dudaklarının ne kadar yumuşak, öpülesi olduğunu hissedin; Prensiniz büyüleyici dudaklarınıza karşı koyamayacak ve sizinle öpüşmeyi bırakamayacak!

7) Gülümseyin ve kendinizi sevin

Herhangi bir makyajınız olmasa bile gülümsemek anında sizi rahat hissetmeye ve kendinize güzel görünmenizi sağlayacaktır!
Audrey Hepburn bir keresinde şöyle dedi: “En güzel kız mutlu olandır!” Aynaya her bakışınızda gülümseyin, sokakta gördüğünüz insanlara gülümseyin ve genel olarak gülümseme en sevdiğiniz aksesuar olsun – Tüm dünya sana geri dönmeye başlayacak!
Kendini sev. Kendinizi tamamen ve olduğu gibi kabul edin. Gerçekten eşsiz ve güzel olduğunuz için, makyajsız şekilde kendinizi sevin! Bunu her daim hatırlayın!

8) Saçınıza ne oldu?

Makyaj yapılmaksızın güzel görünmek isterseniz saçınıza iyi bakmanız ve saç renginizi doğal tutmanız önemlidir.
Mavi, pembe veya yeşil gibi bazı “aşırı” saç renklerini kullanırsanız, yüzünüzdeki tüm kusurları vurgular ve onlara dikkat çekebilirsiniz.
Saç tipinize uygun doğru saç bakım ürünlerini kullanarak saçlarınızı iyi durumda tutmaya çalışın ve düzenli olarak saç maskeleri ve yağ tedavileri yapın. İpeksi ve parıltılı kilitlerden daha güzel olamaz!

Makyaj yapılmadan güzel olmanın mümkün olduğunu düşünüyor musun?

Düşünce ve güzellik ipuçlarınızı aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmaktan çekinmeyin.

Güzel kalın….

3 yorum

  1. Kadın her zaman kendine zaman ayırmalı ve makyajını da maskesini ve gezip tozmasini yapmaliiiiii yoksa her şeye kızan sinirlenen cekilmekz kisi oluverir 🙄🙄🙄

  2. Kadınlar çok daha fazla makyaj trendlerinin peşindeler, doğal hafif makyaj seçenekleri olduğu halde, sırf sıralamada var diye ihtiyaçları olmayan kozmetik ürünleri kullanabiliyorlar. Örneğin fondöten, pudra, kapatıcı v.b., kişisel olarak ciltlerine uygun ve gerekli ise kullanabilecekleri ürünler mevcut. Cilt tiplerini ve makyaj gereksinimlerini belirlemeleri gerekiyor.

  3. Kadınlar kendine baktigi zaman her zaman güzeldir. Bir da başka bir şey var onları güzel hissettiren sevdikleri oldukları zaman bunun yerini hiç bir şey tutmaz….

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.