Sivilce izleri nasıl geçer

sivilce

SİVİLCE İZİ NASIL GEÇER

Sivilceler cildimizde ortaya çıkan doğal reaksiyonlardır. Fakat bazı durumlarda oldukça rahatsız edici bir hal alabilmektedirler. Sivilce oluşumunu tetikleyen şeylerden bir ise sivilcelerin el ile sıkılmalarıdır. Bu gibi durumlarda sivilceler çoğalmakla beraber sıkılan sivilcede de iz kalması aşikar hale gelmektedir. Diğer cilt tiplerine nazaran beyaz ve tonlarına sahip ciltlerde iz kalma olasılığı daha da yüksek olacaktır. Aşırı yağlı ciltlerde sivilce görülme olasılığı daha yüksek olacaktır. Bu makalemizde sizinle sivilcelerden nasıl kurtulabileceğinizi ve sivilce izlerini nasıl giderebileceğiniz anlatacağız.

Sivilceler ile Doğal Yöntemler Kullanarak Mücadele Etmek

Sivilce ile mücadelede doğal yöntemleri seçmek oldukça önemlidir. Kimyasal bazı yöntemler cildimizi tedavi etmek yerine daha da zarar verebilir. Sivilce izlerini geçirmek için evde kaliteli malzemeler ile yapılan kürler mevcuttur. Bu kürlerin tarifini ve nasıl uygulanacağını sizlerle paylaşacağız.

Sivilce izlerinin geçirilmesine yardımcı olan bazı maskeler mevcuttur. Sivilce kelesi sorunu ile mücadele etmek için doğru maskenin seçimi ile beraber kısa sürede tedavi edici belirtiler görülebilmektedir. Seçim aşamasında bir uzmandan cilt tipinize göre uygun olan maske ile ilgili fikir alabilirsiniz. Elma sirkesi karışımı ile yapılan cilt maskesi söz konusu maskelerden birisidir. Elma sirkesi içeriğinde cildi besleyici moleküller ve vitaminler bulunmaktadır. Elma sirkesinin tercih edilme sebeplerinden birisi ise doğal olmasıdır. Elma sirkesinin sivilce izlerine ve yüzde uygulanması sabah akşam gerçekleşmelidir. Uygulamadan sonra masaj yapılmalıdır. Sakın ola kokusuna kanmayın, faydası oldukça fazladır.

Sivilce Kullanımında Hangi Maskeler Fayda Sağlar

Toz Şeker Maskesi

toz şeker maskesi

Sivilce izlerini geçirmek için önerilen bir başka doğal madde ise toz şekerdir. Toz şeker ile hazırlanan doğal maskelerin bir özelliği de toz şekerin yapısından ötürü peeling özelliğine sahip olmasıdır. Toz şekeri ciltte nazikçe gezdirip ovduktan sonra durulayabiliriz. Bu uygulamayı da sabah akşam yapmamız faydalı olacaktır.

Bal Maskesi

bal maskesi

Bal bilindiği üzere sağlığa oldukça faydalı doğal ve mucizevi bir gıdadır. Bal cilt için de oldukça faydalıdır. Üstelik hiçbir yan etkisi de yoktur. Cildimize bal tatbik ederek masaj yapmalıyız. Yaklaşık 10-15 dakika beklettikten sonra ise ılık bir suyla durulayabiliriz. Teninizdeki ferahlığı siz de fark edeceksiniz.

Dengeli Beslenme

Sivilce sorunu ile mücadelede en önemli nokta ne yiyip ne içtiğimize dikkat etmemizdir. Aşırı yağlı gıdalar veya sağlığa zararlı gıdalar vücutta emilerek cildimize etki eder. Eğer vücudumuz sağlıksız olursa cildimiz de sağlıksız olacaktır. Bu yüzden sivilcelerle mücadele etmek için su tüketiminin önemi vurgulanmaktadır. Gün içerisinde düzenli su tüketimi cildimize gereken nemi verecektir ve dolayısıyla sivilce oluşumu da azalacaktır.

Aşırı Kiloya Dikkat

Ayrıca aşırı kilolu insanlarda sivilce oluşma ihtimali daha yüksektir. Bir cilt tedavisinin spor ile desteklemek bu açıdan çok önemlidir. Düzenli bir şekilde yapacağınız spor faaliyetleri cildin sıkılaşmasına yol açacaktır. Böylece cildiniz daha parlak görünecektir. Her şeyden önce kendimize iyi bakmayı unutmamalıyız. Böylece bir çok problemin de üstesinden gelmiş oluruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.