Google Fotoğraf Yedeklemesi Nasıl Yapılır?

yedek almak

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte son dönemlerde merak edilen seçeneklerden birisi olarak dikkat çeken Google fotoğraf yedeklemesi ile alakalı olarak bilgiler sunacak ve konuya biraz daha derinlemesine inme yoluna gideceğiz. Bildiğiniz gibi Android işletim sisteminin geliştirilmesi ve zaman içerisinde Google şirketinin insanların hayatını kolaylaştırmaya yönelik çalışmaları ile birlikte ortaya ilgi çekici seçenekler çıktı demek yanlış olmaz sanırım. Artık her şeyimiz yedekli oluyor ve veri kaybı gibi sıkıntılar mantıklı bir şekilde hareket ettiğiniz zaman her ne olursa olsun sizleri sıkıntıya sokmayacak ve zaman içerisinde verilerinizin yedeklendiği güvenilir bir online kapasiteniz olacak da diyebiliriz.

 

resimlerimizi yedek almak

Google Fotoğraf Yedeklemesi Nasıl Yapılır?

Google, bildiğimiz gibi zaman içerisinde Google Fotoğraflar adı altında bir sistem geliştirmiş ve telefonlarınızdan ya da bilgisayarlarınızdan tüm dosyalarınızı bu sisteme yedeklemenize imkan tanımıştır. Android işletim sistemini de Google şirketi geliştirdiğinden dolayı bu anlamda sizlere sunulan seçenek çok daha pratiktir. Veri Senkronizasyon özelliği sayesinde telefonlarınızda yer alan resimler ya da çektiğiniz resimler, internetinizin olması durumunda anında Google Fotoğraflar hesabınıza yedeklenir ve siz el ile silme işlemi yapmadığınız sürece sorunsuz şekilde orada saklanır.

İHTİYACIMIZ OLANLAR

  1. Android işletim sistemi sahibi bir akıllı telefon
  2. Gmail hesabı
  3. Google Fotoğraflar uygulaması

FOTOĞRAF YEDEKLEME İŞLEMLERİ

  1. Telefonunuzu açın. Telefonunuzda mutlak surette GMAİL hesabı tanımlı olmak durumundadır.
  2. Telefonunuzun Ayarlar sekmesine girin.
  3. Genel ayarlar kısmında OTOMATİK SENKRONİZASYON seçeneğini aktif hale getirin.
  4. Telefonunuzda tanımlı GMAİL hesabınıza ait Google Fotoğraflar hesabınıza otomatik olarak yedeklenmeye başlayacaktır.

Otomatik senkronizasyon özelliği, telefonunuzda internetin açık bulunması durumunda çektiğiniz yeni resimleri dahi anlık olarak Google Fotoğraflar hesabınıza yedekler. Dilerseniz İOS cihazlarda da Google Fotoğraflar uygulamasını kullanarak anlık senkronizasyonu aktif edebilir ve tüm resimlerinizi sorunsuz bir şekilde senkronize edebilme şansına da sahip olma imkanını yakalarsınız.

Kafanıza takılan sorular ile alakalı olarak yorum kısmından bizler iletişime geçebilir ve kafanızdaki her şeyi sorunsuz bir şekilde sorma şansına erişebilirsiniz.

4 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.