Kargom Nerede?

kargo takip

Kargo takip kodlarının geçmişine baktığımızda pek fazla bir tarih ileriye gitmek gerekmiyor.Öyle ki barkod ve otomasyon kullanımıyla aynı paralellikte ilerleme kaydettiğimizi söylemek isterim.Görünürde hala eski sistemin kullanıldığı düşünülsede kargo firmaları bir bir otomasyon üzerine yenilikler yaparak mevcut rekabetleri içerisine birde kargo takip sistemini eklediler.

Hangi kargo daha erken ulaşır? En güvenli kargo şirketi hangisidir? derken kargo takibinin bizlere sunulan bir hizmet olduğunu bilmekte gerekir.Henüz bir çok kişi tarafından aktif olarak kullanılmasa da internet üzerinden alım ve satım karçekleştiren yeni nesil kargo takip imkanını gözönünde bulundurarak tervih yapmakta.

Peki gönderdiğimiz kargonun nerede olduğu nasıl buluruz?

Kargo gönderimi sırasında barkod ve bilgi işleyiciler tarafından çıktı sağlayan cihazlar yardımıyla eşzamanlı olarak sisteme girilen size özel kod yardımıyla hem kargonuz hakkında bilgiler depolanıyor hemde bu kod sisteme girildiği an anlık durumu görüntülenebiliyor.Yani sisteme girildiği taktirde gönderici ve alıcı bilgilerinin kısaltılmış yazımlarıyla birlikte adres, saat ve konum gibi bilgilerde hizmete sunuluyor.

Sürat Kargo  için gönderdiğiniz veya alacağınız kargo için kargonuzun nerede olduğunu bilmek istiyorsanız buraya tıkalayarak ulaşabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo için buradan  Aras Kargo için buradan  MNG Kargo için buradan UPS Kargo için buradan ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.