Evde Yapabileceğiniz Basit Spor Egzersizleri

Evde Yapabileceğiniz Basit Spor Egzersizleri

Pandemi döneminde bir çoğumuz spor salonuna gidemedik veya evde kalmaktan dolayı spordan uzak kaldık. Sizlere önereceğimiz basit spor egzersizleri ile birlikte evde hiçbir alete gerek kalmadan spor yapabilecek bütün kaslarınızı çalıştırabileceksiniz. İşte sizlere hangi bölgenizi çalıştıracak olan spor egzersizleri;

Karın Bölgesi

Yağlanmanın ve kilo aldığımızda ilk olarak kendini gösteren bölgelerin başında yer alır. Düzenli hareketler ile 6 ayda düz bir karın bölgesine sahip olabilirsiniz. Karın bölgesi hareketimiz ilk olarak mekik. Düz bir zeminde yatarak ayaklarımızı 90 derece yaparak 3 setten 15 adet yapmamız gerekir.

Yan Bölgeler

Yan bölgelerimiz şekilsiz olması ve taşması sonucunda onları düzgün ve fit görüme kavuşturmak için bir dambıl veya evimizde yer alan pet şişe su şişeleri ile yapabiliriz. Bu hareketi bacaklarımızı omuz genişliğinde açmak ve elimize aldığımız ağırlık ile yukarı kaldırmak ve diğer elimizi ter tarafa yatırarak vücudumuzdaki o gerginliği hissetmek olacaktır. Bunu da 15 kereden 3 er set halinde yapmamız yeterli olacaktır.

Kol Bölgesi

Kol bölgesi sarkar veya çirkin görüntü ortaya çıkar. Belki de kollarımız fit görünüme girmede en kolay kas gurubumuz diyebiliriz. Bu yapmak için en iyi hareket plank hareketi olacaktır. Plank hareketi için dirseklerimizi 90 derecelik açıyla yere dayanıp şınav çeker gibi eğilip kalkmamız gerekmektedir. Bu hareket ilk başlarda çok zorlu gözükse de kol kaslarımızı çok iyi çalıştırmaktadır. Bunu aynı diğer hareketler gibi 15 kereden 3 set yapmamız gerekir.

Kalça Bölgesi

En zor kas gruplarından olan ve yorucu bir programa sahip olan kalça bölgesi egzersizleri için ilk başta herkesin kaçtığı egzersiz olmaktadır. Bunu duvara dayanarak bir hareket olmakta olup sağ bacağımızı 90 derecelik bir hareketle duvara dayadıktan sonra eller dirsekler ile birlikte düz duracak şekilde olup diğer bacağımızı ise yukarı doğru kaldırmamız gerekecektir. Bu hareketi yaparken vücudunuzun ısındığını ve girildiğini hissedeceksiniz. Bacağınızı olabildiğince yukarı kaldırıp karnınıza içeri çekerek bu hareketi yapmaya devam edin. Bu egzersizi en az 3 kere yapmaya özen gösteriniz.

Daha fazla spor egzersizleri spor haberleri için https://www.gunlukspor.com/ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.